Jedinečné komorní bydlení v klidné a vyhledávané části Prahy, v tradiční
vilové čtvrti Dobeška v Braníku, na rozcestí ulic U Dubu a U DobeškyBraník má okouzlující charakter a je pro něj typická sousedská pospolitost i bohaté možnosti trávení volného času. Patří navíc k těm místům, která si zachovala svůj osobitý ráz, současně ale nabízí mnoho nového a inspirativního. Braník je svébytná část Prahy s mixem mnohých malebných znaků velkoměsta a maloměsta současně, charakteristická i rozlehlou vilovou zástavbou s dechberoucími výhledy na celou Prahu.Tato poklidná pražská lokalita, v blízkosti zeleně, s veškerou občanskou vybaveností a s rychlou dostupností do centra je ideálním místem pro život.

Okolí nabízí nákupní a business centra, školy, školky, MHD, sportovní a kulturní vyžití, blízko je to do divadla a kina Dobeška.Milovníci přírody a klidu zde naleznou příjemná místa na relaxaci, procházky i turistiku.
V dosahu je přírodní památka Branické skály s lesoparkem, Vltava i Vyhlídka Dobeška, která je dílem architekta a herce Davida Vávry.

Břeh Vltavy lemuje cyklostezka, golfové hřiště s restaurací, lanové centrum s kavárnou a dětským koutkem. Poblíž se nachází plavecký stadion Podolí i sportovní a rekreační areál Žluté lázně.

Dvořákův rodinný dům se řadí k několika málo pracím, které vytvořil architekt Jan Kaplický v rodné Praze před emigrací do Velké Británie (1968).

Roku 1968 postavil architekt Karel Prager v horní části severozápadního svahu Dobešky vlastní vilu ve tvaru kostky s plochou střechou. O deset let později přistavěl architekt Jan Louda, zeť Karla Pragera, v prostoru střechy nadstavbu v podobě rozpůleného kovového válce, původem konstrukce senážní věže.

Kostel svatého Prokopa v Braníku je římskokatolický farní kostel z roku 1904 vystavěný v novorománském slohu. Nachází se ve Školní ulici. Kostel byl zapsán na seznam památek před rokem 1988.

Architektonicky cenná stavební a technická památka v novorenesančním architektonickém stylu z roku 1899.

Do roku 2007 zde byl pivovar. V září roku 2021 zde byl otevřen Dům tanečního umění, ve kterém sídlí například Taneční centrum Praha – konzervatoř nebo Pražský balet.
Copyright by Viladům Dobeška. All rights reserved. made critical s.r.o.